Kazety

Kazety

O kapele:

Kazety se svým debutovým albem vzbudily na české scéně malou senzaci. V průběhu roku kapela odehrála řadu koncertů, byla nominována na cenu Anděl v kategorii alternativní hudba a stihla vydat remixové album Kazety Social Remix Happening, které dala volně ke stažení. To vše předznamenalo podzimní česko-slovenské turné, na které Kazety vyrážejí společně se slovenskou kapelou The Uniques v polovině října. „Na koncertech představíme několik nových písniček s novou projekcí a taky trička, která jsou určená speciálně pro tohle turné,“ prozrazují Kazety, a dodávají: „Naše budoucnost je nejasná, stejně jako naše poselství. Není na co čekat, konec je blízko!“

„Kazety generují tuny vnitřní energie a rezignují na tu vnější.“ (Benjamin Slavík, Respekt).
„Kazety zpívají česky a jejich hororové texty štěpí svou naléhavostí hmotu na antihmotu lépe, než se to daří vědcům v CERNu.“ (Lukáš Benda, Musicserver)
„Kazety v hudbě a obrazech dosahují maximálního účinku pomocí minimálních prostředků.“ (Karel Císař)

Kazety jsou David Doubek aka Ventolin, Johana Švarcová a Jiří Havlíček. Začátkem roku 2008 odehrály Kazety svoje první vystoupení, tehdy ještě jako Cassete, pak změnily název a po několika koncertech na konci roku 2009 vydaly u X Production první stejnojmennou desku. S písničkou Krajina posedlá tmou se Kazety podílely na kompilaci For Semafor, která vyšla u nezávislého labelu Klíče, a zahrály si v dokumentárním filmu For Semafor. Letos v červnu se na internetových stránkách skupiny objevilo volně ke stažení remixové album Kazety Social Remix Happening a Johana Švarcová si jako herečka zahrála v novém filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů. Úplnou novinkou v říjnu 2010 je premiéra videoklipu k písničce Depilace (v remixu od kapely Midi Lidi).

Ke vzniku debutového eponymního alba:

Na konci roku 2008 se Kazety seznamují s berlínským producentem a hudebníkem Jayrope a společně začínají připravovat nahrávání debutové desky. Jayrope producentsky spolupracoval mimo jiné s umělci jako Arto Lindsay, Rechenzentrum či Atari Teenage Riot, sám hraje v mnoha projektech a skupinách. V loňském roce produkoval desku Fonók české kapely DVA.
V červenci 2009 Kazety strávili tři týdny nahráváním v téměř opuštěné podještědské osadě Padouchov. Za vydatného přispění producenta Jayrope hledala kapela uprostřed lesů strukturovanější zvuk svého eponymního alba. Finální mix a mastering probíhal ve studiu někdejšího zvukaře Mute Records Marka Bihlera v Berlíně.

Odkazy:

www.kazety.net
www.myspace.com/kazety

Koncerty:

18.10., Roxy Praha
19.10., Anděl Café Plzeň
20.10., Solnice České Budějovice
21.10., Fléda Brno
22.10., 15 minut Olomouc
23.10., M-Klub Valašské Meziříčí
26.10., Stará pekáreň Nitra, SK
27.10., Stanica Žilina, SK
28.10., MMC klub Bratislava, SK
29.10., Lúč Trenčín, SK
30.10., Tabačka Košice, SK

 

Video:

Diskografie:

Jay Diesel

Je to jen tvůj boj feat. dj wich

X Production doporučuje

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace